Продовжуємо вас знайомити з колективом Одеського центру допомоги врятованим. Знайомтеся з нашою дитячою психологинею одеського ЦДВ Людмилою Заболотною. Вона фактично з перших днів роботи Центру допомагає нашим маленьким хлопчикам і дівчатам. За її словами, діти мало говорять про те, як вони переживали обстріли та окупацію. Більше розповідають про те, що відбувається з ними зараз або як було добре до великої війни.
Деяким за два роки довелося багато переїжджати Україною та закордоном. І якщо у мирний час вони любили подорожувати, то під час війни це стало нестерпним. «Попри те, що ми вже два роки перебуваємо у постійному стресовому стані, ми так і не можемо звикнути до історій звірств, які нам розповідають наші люди», – розповідає Людмила.
Одна з таких історій – це коли цивільний чоловік кілька тижнів провів у полоні, мужньо переніс усі тортури. Але йому почали погрожувати, що зґвалтують його дружину. Тоді він спробував самогубство. Його вдалося врятувати, але він втратив багато крові та втратив свідомість. З'ясувалося, що в нього був інфаркт. Після цього випадку окупанти були змушені змінити наглядачів та відпустити українця. Лише після цього йому з родиною вдалося виїхати з окупації.
«Для мене робота у Центрі допомоги врятованим – це можливість допомагати людям адаптуватися до змінених умов життя, знизити їхню тривожність, відновити свої ресурси, налагодити свій побут, щоб мали змогу бути корисними для себе, своєї сім’ї та нашої України», – додає психологиня одеського ЦДВ Людмила Заболотна.
Центри допомоги врятованим в Одесі створено за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, у партнерстві з Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з Одеська міська рада та Громадський Рух «Віра, Надія, Любов».
Центр допомоги врятованим в Одесі продовжує працювати для забезпечення соціальної та психологічної стабільності людей, які постраждали від війни. Звернутися до Центру можна за телефоном 067-131-39-38.